Пишу про компостер для використання в квартирі. Вони є двох видів:
- Ем-контейнер + бокаші – відро для збору та ферметування органіки.
- Вермикомпостер – де головними героями я черв’яки, які поїдають органічні відходи і в результаті утворюється компост.Власного досвіду використання вермикомпостеру не маю, тому ділюсь критеріями вибору ЕМ-контейнеру.
На що вартує звертати увагу при виборі ЕМ-контейнера?
- Матеріал, з я кого виготовлене відро.
Зазвичай відра пластикові. Є навіть закордонні з переробленого пластику. Тут вартує звертати увагу на міцність матеріалу (щоб не прогиналось дно від навантаження і запах не просочувався через стінки та кришку) - Кришка.
Вона має ідеально щільно закриватися. Обов’язково перевіряйте цей момент. Якщо кришка щільно не прилягає, процес ферментування триває довше і може з’являтись неприємний запах.
- Подвійне дно.
Дуже важливо, щоб “2 дно”, яке вставляється у відро, щільно прилягало до стінок відра. В іншому випадку залишки органіки потраплятимуть на дно відра і може забиватись краник для зливання рідини.
- Краник для зливання рідини
Перед використанням перевірте його справність. Налийте воду у відро і подивіться, чи легко сходить рідина, чи не протікає компостний чай. Не раз чула про проблеми з краником, тому обов’язково звертайте увагу.
- Об’єм.
Тут вже все залежить від вас: чи ви самі компостуєте, чи сім’єю, як часто ви готуєте вдома, чи багато споживаєте органіки. В нас ЕМ-контейнер на 20л, наповнюємо впродовж 4 тижнів (доня, чоловік і я)
Про бокаші та інші ЕМ-рідини, які пришвидшують процес ферментації органіки напишу в наступному пості, а зараз поділіться своїм досвідом.
На що ви ще звертаєте увагу при виборі ЕМ-компостера?