Bilka – що, як і для чого?

Привіт!
Я, Ірина Білик. Друзі називають Білка, тому що я – людина, яка кайфує від природи, а ще більше від чистої природи без сміття.
Любов – це дія, тому я створила та керую компанією “Білка-Зелені думки в дії”.
Тема екології мене надихає. Вона є цінністю і для мене і для моєї сім’ї.
Але так було не завжди.

З чого все почалося…

Ще студенткою, я активно займалась громадською діяльністю. Приймала участь у молодіжних обмінах і як та губка впитувала інформацію.
Щоразу, повертаючись додому, я розпочинала процес власних змін – сортувала макулатуру, використовувала торби багаторазові, читала літератури. Так я і жила в своєму мікросвіті декілька років.

Та коли народилась донька, світ перевернувся з ніг на голову.
В 2013 році ми переїхали з сім’єю зі Львова до Харкова і я з головою занурилась в спокійне материнське життя. Щодня, гуляючи в лісі я збирала сміття, яке виростало, як ті гриби після ночі.
Намагалась організовувати толоки, писала звернення на міського голову з проханням поставити контейнери та все було марно..

Донечка Софі росла і все частіше задавала питання:
– Мам, а чому люди залишають сміття?? А чому ми прибираємо?, Чому..?
Я їй щоразу пояснювала, що люди не знають як має бути, їх ніхто цьому не вчив..

І одразу прекрасного дня, вона запитала:
– Матусь, а чому ти не вчиш?
В цю мить всередині щось відгукнулось..
– Доню, я не можу вчити. В мене не має освіти, я не еколог і не хімік, і не біолог..
– Але ти все знаєш. Розкажи, як ми вдома сортуємо і не смітимо

Того вечора ця розмова не давала мені спокою.., так сильно хотілось ділитись своїм досвідом, але я не наважувалась.

Наступного дня на очі натрапило оголошення про зустріч з Беа Джонсон – засновницею руху Zero Waste і я довго не вагаючись купила квиток. Хоча завжди купую в останній момент, а тут аж за 3 місяці!!!

– Виходьте з свого мікрокосмосу і діліться своїм досвідом з людьми. Вони цього потребують!, – ці слова Беа були для мене ковтоктом свіжої води в спекотній пустелі..

Вже ввечері я поверталась додому і на аркуші паперу писала всі свої хочу, – блог, сайт, навчання, пошиття.., в дорозі й народилась…

Білка-зелені думки в дії.

Я почала писати в соц мережах про свої маленькі кроки змін в сім’ї і відчула від людей позитивний фідбек.

А за 3 дні й отримала повідомлення:
– Ірусь, а де в Харкові можна купити торбинки?
– Можна в нас!
В травні 2018 р. в нас не було ще нічого. Ні тканини, ні кравчинь, ні постачальників.
Та через 3 дні замовлення було виконано і з того моменту почався наш виробничий процес творення екотоварів, – торбинки, шопери, органайзери,бахіли.

В 2019 року ми створили юридичну компанію, пройшли сертифікацію товару, зайшли в торгові мережі України, представили бахіли в одній з найбільших аптечних мереж і активно почали працювати з українським бізнесом, виготовляючи брендовану екопродукцію для команд.

Освітній напрям, звісно, нікуди не зник, а перевтілився в проєкт “Зелений офіс в дії”. Ми не лише допомагаємо компаніям налаштувати процес сортування в офісі, але й розумно споживати ресурси.

Я запрошую всіх, вже сьогодні, розпочати свій захопливий шлях руху і втілити свої зелені думки в активні дії з допомогою багаторазових екоцікавинок.
А ми з великим задоволенням, вам у цьому допоможемо!